W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu pracuje w chwili obecnej (2017/2018) 41 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi szkoły.

Dyrektor Szkoły: Ryszard Kusek
Zastępca dyrektora Szkoły: Ireneusz Szela
Kierownik Sekcji Fortepianu : Joanna Stachowicz
Kierownik Sekcji Teorii i Śpiewu Solowego: Aleksandra Klupś
Kierownik Sekcji Instrumentów Strunowych i Wydziału Wokalnego: Jadwiga Huber

Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji - opiekun: Ireneusz Szela

Sekcja Akordeonu i Organów - opiekun: Ryszard Kusek

 

 

Naukę gry na poszczególnych instrumentach prowadzą:

Fortepian:

  • Paweł Lubieniecki
  • Katarzyna Racławska
  • Renata Filip
  • Joanna Stachowicz
  • Joanna Łukasik
  • Sławomir Stan
  • Sławomir Kusek
  • Jarosław Kmieć
  • Joanna Maziarz
  • Anna Guja

Akompaniament:

  • Paweł Lubieniecki
  • Katarzyna Racławska
  • Renata Filip
  • Joanna Stachowicz
  • Joanna Łukasik
  • Sławomir Stan
  • Sławomir Kusek
  • Jarosław Kmieć
  • Janusz Tomecki
  • Sabina Trybylec
  • Agnieszka Kramarz
  • Aleksandra Klupś
  • Joanna Maziarz
  • Anna Guja

Fortepian dodatkowy / Fortepian obowiązkowy:

  • Katarzyna Racławska
  • Jan Lubieniecki
  • Renata Filip
  • Bernatedtta Duszkiewicz
  • Aleksandra Klupś
  • Agnieszka Kramarz
  • Sławomir Kusek
  • Sławomir Stan
  • Joanna Łukasik
  • Joanna Stachowicz
  • Joanna Maziarz
  • Anna Guja

Skrzypce:

  • Edyta Chlebowska
  • Maria Szela
  • Magdalena Rysz
  • Łukasz Skop

Altówka:

  • Kazimiera Zöllner
  • Paweł Łukasik

Wiolonczela:

  • Marek Brzeziński
  • Adianna Kafel

Kontrabas:

  • Ryszard Kusek
  • Magdalena Maziarz

Flet:

  • Ewa Klimaszewska

Obój:

  • Tomasz Ożóg

Klarnet:

  • Piotr Wyzga

Saksofon:

  • Leszek Gruszecki
  • Bogusław Pawełczak

Waltornia:

  • Piotr Rysiewicz

Trąbka:

  • Ireneusz Szela

Puzon, Tuba, Sakshorn, Eufonium:

  • Grzegorz Wywrocki

Organy:

  • Agnieszka Kramarz

Gitara:

  • Tomasz Niećko
  • Jadwiga Huber

Akordeon:

  • Zdzisław Szymczyk
  • Bogdan Warias
  • Renata Wrażeń

Perkusja:

  • Karol Bik

Śpiew Solowy:

  • Jadwiga Huber
  • Marcin Pokusa

 


 

Kameralistyka:

  • Chór - grupa A (chórmistrz: Renata Wrażeń / nauczyciel wspomagający: Marcin Pokusa)
  • Chór - grupa B (chórmistrz: Renata Wrażeń / naucyzicel wspomagający: Marcin Pokusa)
  • Orkiestra  I stopnia - grupa A  (dyrygent: Jarosław Kmieć / nauczyciel wspomagający: Edyta Chlebowska)
  • Orkiestra  II stopnia - grupa B (dyrygent: Ryszard Kusek / nauczyciel wspomagający: Adrianna Kafel)
  • Orkiestra Dęta - gr. A (dyrygent: Jarosław Kmieć / nauczyciel wspomagający: Piotr Rysiewicz)
  • Orkiestra Dęta - gr. B (dyrygent: Ryszard Kusek / nauczyciel wspomagający: Piotr Rysiewicz)

Zespoły (instrumentalne, kameralne, wokalne, wokalno-instrumentalne):

  • Zespół kameralny - II stopień - Trio perkusyjne (Karol Bik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio skrzypcowe (Edyta Chlebowska)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet saksofonowy (Leszek Gruszecki)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio gitarowe (Jadwiga Huber)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet wiolonczelowy (Adrianna Kafel)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet altówkowy 1 (Paweł Łukasik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet altówkowy 2 (Paweł Łukasik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet gitarowy (Tomasz Niećko)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet obojowy (Tomasz Ożóg)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwartet saksofonowy (Bogusław Pawełczak)
  • Zespół wokalny - II stopień - (Marcin Pokusa)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwintet smyczkowy (Sławomir Stan)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwintet akordeonowy (Zdzisław Szymczyk)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Kwartet akordeonowy (Zdzisław Szymczyk)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet akordeonowy (Zdzisław Szymczyk)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Trio akordeonowe (Bogdan Warias)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Duet akordeonowy (Bogdan Warias)
  • Zespół kameralny - II stopień - Sekstet Instrumentów Dętych (Grzegorz Wywrocki)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio Instrumentów Dętych (Grzegorz Wywrocki)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet klarnetowy (Piotr Wyzga)

Zespoły dodatkowe:

  • Zespół Instrumentów Orffa (Aleksandra Klupś)
  • Zespoły wokalne (Tadeusz Wywrocki)

 


 

Biblioteka szkolna:

  • Aleksandra Klupś

Kształcenie słuchu, Audycje muzyczne, Literatura muzyczna:

  • Sabina Trybulec
  • Michł Witek
  • Ireneusz Szela

Kształcenie słuchu,  Audycje muzyczne:

  • Renata Wrażeń
  • Sabina Trybulec

Kształcenie słuchu, Harmonia:

  • Michał Witek

Formy muzycznei:

  • Aleksandra Klupś

Rytmika / Kształcenie słuchu - I stopień:

  • Aleksandra Klupś

Zespół wokalny, Dykcja i recytacja, Chór - naucz. wspomagający:

  • Marcin Pokusa

Zasady muzyki z elementami edycji nut:

  • Jarosław Kmieć

Historia muzyki, Audycje muzyczne:

  • Gabriela Pietrzak

 


 

 Realizator dźwięku, obsługa techniczna koncertów i innych wydarzeń szkolnych, obsługa informatyczna szkoły: Michał Witek

 


 

Sekretarz Szkoły: Maria Wyzga

Główny Księgowy Szkoły: Agnieszka Łępa

Referent ds. gospodarczych  Szkoły, obsługa Xsero, wypożyczalnia instrumentów, fotograf wydarzeń szkolnych oraz opłaty związane z Radą Rodziców: Ilona Ratusińska

 


 

Portiernia (godziny dopołudniowe), archiwum szkolne, fotograf wydarzeń szkolnych: Sylwia Skowron

Portiernia (godziny popołudniowe): Henryk Bauer

Wszelką inną pomocą służą: Alicja Buda, Kazimierz Nowak, Mieczysław Wojak.

Barek szkolny „MiNutka”: Bożena Nowak (ze względu na remonty budynku administracyjnego - w roku szkolnym 2018/2019 - nieczynny)